Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Docierają do na słowa radosnego i pełnego nadziei orędzia  zmartwychwstania. Jest ono głoszeniem Dobrej Nowiny, że życie jest mocniejsze niż śmierć, prawda potężniejsza niż fałsz dobro większe od zła, miłość potężniejsza od nienawiści , sprawiedliwość skuteczniejsza od przemocy. Niech Zmartwychwstały przeniknie nasze serca i umysły na tyle mocno, aby wraz z wyjściem Chrystusa z grobu powróciły do nas i na stałe zagościły: wiara, nadzieja i miłość. On, dla nas zmartwychwstał i żyje!

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę , Wielkanocna. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dziś nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 13.45/15 min. przed Mszy św. o godz. 14.00/. W poniedziałek wielkanocny nowenna przed Mszą św. o godz. 9.30. W tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiać będziemy przed Mszami św. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 16 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, 1O kwietnia, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 J.E. ks. bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych. Spowiedź dla bierzmowanych, ich świadków oraz rodziców w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00

Próby dla kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 19.00 oraz w piątek po Mszy wieczornej ok. godz. 17.30.

5. Za tydzień w niedzielę, Msza na Klimasce, w kaplicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Litania  i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. ok. godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

6. Przypominamy, że wyjazd na Święto Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik odbędzie się za tydzień w niedzielę  16 kwietnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu.  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy modlitwą, posługą i pracą przyczynili się do dobrego przeżycia całego Triduum Paschalnego.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy błogosławionych świąt i obfitych darów Bożych od

Chrystusa Zmartwychwstałego.

ALLELUJA