Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

Dzisiejsza niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Ponieważ nasze życie nie zawsze dorasta do tej wiary, którą wyznajemy, a nasze świadectwo życia mogłoby okazać się za słabe, dzisiejsze słowo Boże wskazuje nam jeszcze jedną drogę świadectwa. Jest to droga pokuty będąca walką z grzechem i słabościami. Św. Piotr wzywa: pokutujcie więc i nawróćcie się, aby wasze grzechy zostały zgładzone (Dz 3,19). Zaś św. Jan apeluje, abyśmy nie grzeszyli,    a kiedy jednak pojawia się w naszym życiu grzech, to wówczas daje nam zapewnienie: mamy Rzecznika wobec Ojca – Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiarą przebłagalną    za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata (1 J, 1b-2). Oto mocą Chrystusa możemy odnosić zwycięstwo nad grzechem i w ten sposób czynić świadectwo naszego życia bardziej skutecznym.

1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.

2. W piątek, 19 kwietnia, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, składka na potrzeby naszego kościoła, a także ofiarą do puszek wspieramy radio diecezjalne Anioł Beskidów.

4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką

Dobrego świętowania Dnia Pańskiego.

Pamiętajmy aby Słowo Boże było w naszych w sercach i na ustach,

oraz objawiało się w konkretnym działaniu.