Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

Słowo Boże z dzisiejszej niedzieli zachęca, byśmy rozważali sens tajemnicy krzyża w naszym życiu, Chrystus mówi do nas: A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie (J 12,32). Tak podwyższony na krzyżu Chrystus przez swoją śmierć będącą dowodem bezgranicznej miłości, dokonuje pojednania nas z Ojcem niebieskim.
W tajemnicy naszego odkupienia wszyscy jesteśmy „przyciągnięci” do miłości Chrystusa, jesteśmy tą miłością napełnieni. Mamy okazję tego doświadczyć, uczestnicząc w liturgii eucharystycznej.

Dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21.00, a po nim modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Dziś też pod chórem zbierana będzie składka na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać!

1. Liturgiczne obchody tygodnia a. We wtorek, 19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.    Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z modlitwą za ojczyznę o godz. 17.00.   Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

2. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30.  Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.  Składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W szóstą niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Domowy Kościół.

3. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową    a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

4. Za tydzień 24 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste pobłogosławienie palm.   Po Mszy św. Konkurs na najpiękniejszą palmę.

5. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę rozprowadzane będą „paschaliki” i baranki wielkanocne. Kupując świecę lub baranka wspomagamy najuboższych. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 10 zł.

6. Z posługą do chorych na święta pojedziemy w Wielki Wtorek tj. 26 marca od godz. 8.30.  Chorych prosimy zgłaszać do piątku włącznie.

7. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Teatru w Cieszynie w dniu 18 marca tj. poniedziałek  o godz. 15.00 z parkingu przy kościele.

8. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik  na Święto Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 roku. Koszt około 40 zł w zależności od ilości osób. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy u zelatorki Doroty Cibor.

9. W naszej parafii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 30 kwietnia do 3 maja. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Marcina. Termin zapisów mija 7 kwietnia.

10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gruzji, którą przewidujemy od 25.09. – 02.10.24. Program pielgrzymki w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Ze względu na rezerwację biletów lotniczych prosimy o jak najszybsze zapisy (do 20 marca).

11. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.