OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.08.2022r. Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego

wpis w: Aktualności, Ogłoszenia | 0

Nasza diecezja dzisiaj świętuje Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, który jest głównym patronem diecezji bielsko-żywieckiej. Fakt dobrowolnego oddania życia za swojego współbrata jest niezbitym dowodem miłości w myśl słów Jezusa: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

W dniu dzisiejszym modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00. Po Mszy procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy na tę modlitwę.

a.  W poniedziałek, 15 sierpnia – uroczystość wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele sprawowane jak w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. Na każdej Mszy poświecenie ziół i kwiatów.

b.  W środę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

c.  W piątek 19 sierpnia – modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca

d.  W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

3. Nasza parafia pragnie zorganizować dwudniową pielgrzymkę do Legnicy, Wrocławia oraz Góry św. Anny w dniach 17-18 września 2022r. (sobota i niedziela). Koszt 350zł. Zapisy w zakrystii. Plan umieszczony w gazetce parafialnej w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnegooraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia