OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.02.2023r. V Niedziela Zwykła

Prawda Ewangelii nie obawia się żadnych wątpliwości, tak jak prawdziwe złoto nie boi się próby, bo dopiero one objawiają pełną ich wartość. To do nas należy zdanie, aby ludziom wpatrzonym w to, co widzialne, ukazywać istnienie wartości duchowych. Jeśli słyszymy , że Bóg nie jest jeszcze dziś wszystkim znany, to winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ateiści, którzy Go nie znają, lecz chrześcijanie, którzy Go znają, ale światła Jego Ewangelii nie objawiają innym. To do nas mówi Bóg  w liturgii dzisiejszej. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia

a.   W poniedziałek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

b.   W czwartek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.

c.   W sobotę, 11 lutego – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia. W tym roku spotkanie z chorymi planujemy na późniejszy czas.

2.  We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3.   I komunia planowana jest  na 28 maja. Natomiast rocznica pierwszej komunii św. będzie tydzień wcześniej czyli 21 maja. Natomiast  data sakramentu bierzmowania jeszcze nie została ustalona z  Księdzem Biskupem.

4.   Przypominamy wszystkim, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, o zgłoszenie się do kancelarii na pierwszą rozmowę i spisanie protokołu, co najmniej 3  przed planowanym ślubem. Potrzebne dokumenty do zawarcia sakramentalnego małżeństwa można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce – sakramenty. Informacje dotyczące innych sakramentów również są  na tej samej stronie.

5.   Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

6.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz Bożej opieki na cały tydzień.