OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.12.2022 r. II Niedziela Adwentu

W atmosferze adwentu Jan Chrzciciel wzywając do prostowania dróg dla przychodzącego Pana, ukazuje nam głęboki i sugestywny obraz: Siekiera do korzenia jest już przyłożona. Każde drzewo, które nie rodzi dobrych owoców  zostanie wycięte i w ogień wrzucone. Wartość drzewa szlachetnego rosnącego w sadzie, ocenia się według ilości i jakości jego owoców. Podobnie jest z człowiekiem, którego Jan Chrzciciel porównuje do drzewa umieszczonego przez Boga w sadzie. Nie wystarczy, że drzewo żyje, szumi zielonymi liśćmi, okrywa się pięknym kwiatem. Nie wystarczy nawet to, że zapuszcza korzenie i wynosi się ponad inne drzewa bujnością korony. Liczą się tylko owoce: ich jakość oraz ilość. Jeśli tych owoców nie ma, to nie może być mowy o miejscu na to nieurodzajne drzewo w sadzie pielęgnowanym przez Boga. On sam przykłada siekierę do korzenia.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30, sprawowanej w intencji górników i ich rodzin, zostanie poświęcona nowa figura św. Barbary. Została ona umieszczona w miejsce poprzedniej, która na wskutek warunków atmosferycznych uległa dość mocnemu zniszczeniu. Figurę ufundowali głównie górnicy emerytowani i pracujący – za co im serdecznie dziękujemy

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół i potrzebujących ogarniętych wojną w Ukrainie. Wszystkim ofiarodawcom za złożone składki na ten cel – bardzo dziękujemy.

a. We wtorek, 6 grudnia – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji

b. W środę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła

c. W czwartek , 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym    kościele o godz. 7.30 i 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii w tym dniu zapraszamy na Mszę św.  o godz. 17.00 podczas, której będzie poświecenie medalików. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna.

3. Roraty od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. W sobotę roraty rano o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach roratnich, a szczególnie dzieci.

4. Dzisiaj po Mszach św. będą rozprowadzane opłatki, a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom.     Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 10 zł.  Za opłatki dobrowolna ofiara. W tygodniu opłatki i świece będą rozprowadzane w  zakrystii. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne związane z wynagrodzeniem pracujących dla parafii.

Pod chórem znajdują się kalendarze na nowy rok, które zostały wykonane przez par. św. Macieja w Andrychowie. W tymże kalendarzu umieszczone zostały kościoły naszego dekanatu z najważniejszymi informacjami o danej parafii. Ofiary za kalendarze są dobrowolne i można je  w koszyku postawionym tuż obok.

5. Przypominamy, że do 18 grudnia, Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepie Wizan, u P. Rakowskich i na Praciakach wystawione są kosze, do których można składać produkty. Natomiast przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można zostawić paczki żywnościowe w trwałych opakowaniach  i słodycze dla potrzebujących w Ukrainie. Można też bezpośrednio przynieść na plebanię. Zbiórka żywności dla  naszych wschodnich sąsiadów  potrwa do przyszłej niedziel czyli do 11 grudnia.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dobrego i owocnego przeżywania adwentowego czuwania.