OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.10.2022r. XXVII Niedziela Zwykła

Panie dodaj nam wiary ( Łk. 17,5 ) – ta prośba uczniów jest wielką, gorliwą i pełną nadziei modlitwą. Trzeba więc, aby była także naszym błaganiem kierowanym do Boga.  To dobra okazja do przypomnienia sobie prawdy o tym, że wiara i modlitwa są ze sobą ściśle powiązane, że modlitwa jest miernikiem naszej wiary, jest odkrywaniem źródła wiary i jest także najlepszą szkołą uczenia się pełnienia woli Bożej. Panie znamy swoją słabość, mamy świadomość licznych niepewności i zwątpień. Prosimy Cię dziś, wołając razem z apostołami: chcemy być ludźmi wiary, aby nikogo nigdy nie rozczarować, chcemy okazać się wiarygodnymi na których można zawsze liczyć, nie chcemy nikogo zawieść.

W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy 10450 zł. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.

a. We wtorek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

b. W środę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

c. W piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z nabożeństwem różańcowym.  Po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy  piątek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej, a także uwielbiamy Najświętsze Serce Boże. W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od 16.30 – 17.00, a w piątek od 16.00 – 17.00.

4. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową.

6. Za tydzień w niedzielę, 9 października, będziemy gościli z kazaniami w naszej parafii o. Marka Sochę OFMCap kapucyna. Który na co dzień posługuje w Austrii. Jego korzenie rodzinne sięgają naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 9 października, na godz. 14.00 zapraszamy na Mszę Św. wszystkich modlących się w Różach Różańcowych za swoje dzieci oraz tych, którzy chcą do nas dołączyć. O godz. 13.30 – różaniec, a następnie o godz. 14.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek, 6 października, o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich należących do Rady

9. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

10.  Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli. Niech miłość Boża umacnia naszą wiarę.