Ogłoszenia duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021

XXXII Niedziela Zwykła

07.11.2021

Słowo Boże przywołuje dwie wdowy. Pierwsza z nich doświadcza cudu ocalenia od śmierci głodowej albowiem: dzban mąki nie wyczerpuje się, a baryłka oliwy zawsze jest pełna. Natomiast druga wdowa w całości zawierza siebie i swoją przyszłość Bożej Opatrzności. Pan Jezus wskazując na jej zachowanie pragnie przekonać i nas o tym, że trzeba – spojrzeć na siebie i swoje życie nie tylko oczyma świata, ale przez pryzmat zachowania tych dwóch kobiet. Wielkim jest nie ten, kto bierze, lecz ten, kto potrafi dać, kto pragnie się podzielić, kto żyje zdolnością oddania wszystkiego.

a. we wtorek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

b. w środę, 10 listopada – wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła,

c. w czwartek, 11 listopada – wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. Z okazji przypadających, w tym dniu imienin ks. Marcina, życzymy obfitości darów Bożych, opieki Patrona i dobrego zdrowia.

W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w intencjach Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny oraz o godz. 17.00. Na Mszę w intencji za Ojczyznę zapraszamy do udziału przedstawicieli władz lokalnych, poczty sztandarowe, i wszystkich parafian. Po Mszy św. w kościele, dzieci ze szkoły podstawowej wystąpią z programem patriotyczno – religijnym. Po występie złożenie kwiatów pod pomnikiem. Zachęcamy do udziału. Ze względu na Covid – 19 i wzrost zachorowań nie będzie spotkania w Remizie Straży OSP.

d. w piątek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

e. w sobotę, 13 listopada, – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego.

3. W łączności z całą diecezją Bielsko – Żywiecką w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 zainaugurujemy w sposób uroczysty parafialny etap Drogi Synodalnej. Zatem zapraszamy wszystkich działających w grupach duszpasterskich w naszej parafii oraz całą wspólnotę parafialną do przybycia na Eucharystię. Natomiast przedstawicieli tych grup prosimy o kontakt z księdzem prowadzącym daną grupę w ciągu najbliższego tygodnia najpóźniej do soboty.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryków z krakowskiego Seminarium Duchownego ramach tzw. niedzieli powołań. Przyjeżdżając do nas chcą opowiedzieć o seminarium, spotkać się szczególnie z młodymi w naszej parafii. Zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz. 9.30 i na spotkanie po zakończeniu Eucharystii.

5. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech miłość Boża wypełnia nas i pomaga czynić dobro.