Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019.

I Niedziela Wielkiego Postu  10.03.2019

Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia  i pokuty, kiedy mamy postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie /zob. Kolekta/. Bowiem tak samo jak Jezus był kwestionowany i wystawiany na próbę, podobnie  nasza wiara będzie podawana w wątpliwość i wystawiana na przeróżne pokusy współczesności. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą, żebyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych i codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

W przyszłą niedzielę, 17 marca, składka na potrzeby naszego kościoła. Również za tydzień w niedzielę modlitwą i  ofiarami do puszek wspieramy dzieci Afryki / dzieło Ad gentes /.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę,  Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze.

1. W gablotce parafialnej przy kościele znajduje się harmonogram prowadzenia Drogi Krzyżowej przez poszczególne grupy parafialnej. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Drogę Krzyżową poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

1. W środę, 13 marca w naszej parafii tzw. Wieczysta Adoracja – całodzienna. W tym dniu Msza św. poranna o godz. 6.30 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie trwało do wieczornej Mszy o godz. 17.00. Plan Adoracji dla grup działających w naszej parafii jest  umieszczony w gablotce oraz w gazetce parafialnej i internecie. Ten plan adoracji jest zamieszczony po to, aby Pan Jezus nie pozostał sam i był adorowany przez obecnych w kościele. Zapraszamy zatem wszystkich parafian do adoracji. Postarajmy się choćby na chwilę wstąpić do kościoła by spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym.

1. W piątek, o godz. 17.00, Droga Krzyżowa i następnie Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa.

1. W tym tygodniu, przypada trzeci piątek miesiąca modlimy się zatem do Bożego  Miłosierdzia.

1. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.