Obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę, 17 maja, obchodziliśmy w naszej Parafii uroczystość 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Mimo trwającej epidemii wierni naszej parafii dopisali, pragnąc uczcić tę szczególną datę. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 poświęcona została tablica upamiętniająca 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Tablica zostanie umieszczona w naszym kościele. Duchowy dar wdzięczności św. Papieżowi złożyliśmy także w postaci nowo powstałej Róży męskiej imieniem św. Jana Pawła II. Mężczyźni, którzy przystąpili do tej Róży, otrzymali w darze poświęcone różańce. Mszę zakończyła uroczysta procesja, której świetności dodał pokaz lotów przygotowany przez hodowców gołębi. W ramach hołdu złożonego Papieżowi w powietrze wzleciało sto gołębi. Wypuszczone w powietrze ptaki zatoczyły kilka razy piękny krąg nad zgromadzonymi wiernymi, wpatrzonymi w niebo. Pogoda dopisała, a piękna uroczystość pozwoliła na chwilę zapomnieć o niespokojnych czasach epidemii. Głęboko wierzymy, że św. Jan Paweł II wstawia się za nami u Boga w tych trudnych czasach.

Poniżej zamieszczamy krótki film oraz zdjęcia z uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia:

Link do filmu: https://vimeo.com/420969992