Jasełka harcerskie oraz opłatek wspólnot parafialnych i Pań z KGW

wpis w: Aktualności | 0

Ubiegła niedziela, pomimo że przeżywana w okresie zwykłym roku liturgicznego, to ciągle jeszcze naznaczona świętami Bożego Narodzenia. W Polskiej tradycji do 2 lutego śpiewamy kolędy oraz utrzymujemy w naszych domach i kościołach wystrój świąteczny. Jest w naszej świątyni szopka oraz ciągle stoją udekorowane choinki.

  I właśnie 21 stycznia po Mszy o godzinie 14.00 harcerze z Rzyk, pod okiem swojej Druhny Oli przygotowali krótkie jasełka. Przypomnieli w nich, nam żyjącym w XXI wieku, o tym abyśmy nie rozminęli się z Nowonarodzonym Jezusem. Abyśmy w tym zabieganiu pamiętali, że to On w te święta jest najważniejszy. Jasełka były przeplatane wspólnym śpiewem kolęd.      Na zakończenie każdy mógł się poczęstować przepysznymi pierniczkami upieczonymi przez harcerzy.

Po przedstawieniu w kościele udaliśmy się do szkoły na spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii jak i też, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzyk. Po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez ks. Proboszcza zaśpiewaliśmy kolędę i złożyliśmy sobie życzenia. Był to piękny czas bycia ze sobą, poprzez wspólne rozmowy    i przekąszenie pysznych ciast, upieczonych przez poszczególnych członków. Nie zabrakło też kolędowania, którem echem roznosiło się po całej szkole. Odbył się quiz przygotowany przez panią Gosię Fryś, organizatorkę tegorocznego spotkania. Każdy odpowiadając poprawnie na pytanie mógł liczyć na śliczną nagrodę. Oby więcej takich spotkań, które gromadzą nas razem, by nie tylko wychwalać Boga,             ale by też po prostu być blisko siebie.