Ogłoszenia duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

wpis w: Ogłoszenia, Uncategorized | 0

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019

Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to , kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi ostatecznie kategorię daru. Poczucie wdzięczności, zwłaszcza względem Boga, jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie w świecie i w każdym z nas. Celebrujemy tajemnicę Dziękczynienia, ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

Dziś po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Bogu dziękujemy za papieża Jana Pawła II, za Jego święte życie i całe nauczanie jakie nam zostawił.

Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za wszystkie złożone ofiary dziś i w przyszłym tygodniu; składamy – Bóg zapłać.

a. We wtorek, 15 października wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego,

b. W środę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,

c. W czwartek, 17 października – wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

d. W piątek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. ze względu na nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca o godz. 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

W tym nadchodzącym tygodniu pragniemy zachęcić i zmobilizować wszystkich do modlitwy różańcowej – dzieci, młodzież i dorosłych. Dlatego kierujemy zachętę do przybycia na modlitwę różańcową, poszczególne stany i grupy w naszej parafii . I tak zapraszamy:

• W poniedziałek wszystkie matki i żony

• We wtorek ojców i mężów

• W środę babcie i dziadków

• W czwartek wszystkie dzieci

• W piątek młodzież ze szkół ponadpodstawowych

• W sobotę wszystkie grupy działające, a szczególnie Róże Różańcowe

Pragniemy, aby choć przez jeden tydzień było w naszej parafii takie pospolite ruszenie z różańcem w ręku. Daj się zaprosić! Chcemy wspólnie się za siebie modlić. Jeżeli Ktoś nie będzie mógł przybyć w danym dniu, kiedy jest szczególnie zaproszony to, proszę przybyć w inny. To nie jest obowiązek, że musisz przyjść w tym dniu. To jest zaproszenie. Codziennie chciejmy się modlić na różańcu.

4. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Za tydzień, 20 października, przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka na cele misyjne.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.