Ogłoszenia duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018

wpis w: Ogłoszenia, Uncategorized | 0

XX Niedziela Zwykła

19.08.2018

Wszyscy bez względu na to , kim jesteśmy i jakie jest nasze zawodowe czy społeczne posłannictwo, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa do spotkania z Nim w czasie celebracji liturgii. On nas zgromadził, zjednoczył i przygotował dla nas dary słowa Bożego i stołu eucharystycznego. Kieruje do nas słowa pełne otuchy, nadziei i radości. Jednocześnie ofiaruje się nam jako Pokarm dający życie wieczne.

Składka dzisiaj na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary; składamy serdeczne Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
b. We wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
b. W środę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
c. W piątek, 24 sierpnia – wspomnienie Świętego Bartłomieja, apostoła.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

3. W sobotę 25 sierpnia, odbędzie się po raz dziesiąty spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej oraz Słowacji i Polski. Początek o godzinie 9:15 nabożeństwem w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku.

4. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, przypada liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W parafii Bystra Krakowska odbędą się Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne. Mszy świętej koncelebrowanej w kościele o godzinie 11.00 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Roman Pindel.

Miłego wypoczynku wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach

Niech łaska Boża wspomaga was w codziennych trudach życia.