Ogłoszenia duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie jest dla nas kolejną okazją, abyśmy w szkole zmartwychwstałego Pana uczyli się trudnej sztuki miłowania każdego człowieka. To jest lekcja przypominająca, że miłość bliźniego jest pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Tak było, tak jest i tak już pozostanie na zawsze. Niech udział w Eucharystii umacnia nas na drodze miłości wobec bliźniego.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

b. We wtorek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

c. W środę, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

d. W piątek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

e. W sobotę, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Domowy Kościół. Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

4. Odpust parafialny ku czci Św. Jakuba będzie, w niedzielę, 24 lipca. Suma odpustowa o godz. 11.30.

5. W przyszłą niedzielę, będą zbierane pod chórem ofiary na potrzeby naszej parafii z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Prosimy również, aby osoby z poszczególnych osiedli, które dotychczas zbierały ofiary na sprzątanie ( bądź nowe) zgłosiły się po zeszyty i pozbierały pieniądze na ten cel. Odbiór zeszytów w zakrystii.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do miłości bliźniego.