Ogłoszenia duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

wpis w: Ogłoszenia, Uncategorized | 0

XII Niedziela Zwykła

23.06.2019

W rozmowach często pytamy się różnych ludzi: co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu? Co myślisz o tej czy tamtej osobie? Wierzysz we wszystko, co ten lub tamta powiedział/a albo obiecał/a? Dzięki podobnym sondażom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednio budujemy relacje do innych osób. To samo odnosi się do pytania Jezusa: Za kogo Mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne, jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się się na Eucharystii uwielbiajmy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest Mesjaszem, Synem Boga żywego.

Ks. Janowi, z okazji imienin życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem Jego Patrona i Matki Bożej Pocieszenia.

Ksiądz Jan swoją osobistą decyzją postanowił od września pracować dla diecezji krakowskiej. Otrzymał zgodę od ks. Bpa Ordynariusza, na przeniesienie się do wyżej wymienionej diecezji. Dziękując Mu za całą pracę duszpasterską w naszej parafii, życzymy, aby Chrystus Najwyższy kapłan błogosławił w jego dalszej posłudze dla dobra kościoła.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 6510 zł . Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
b. W piątek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
c. W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, aby oddać cześć tym wielkim Apostołom oraz prosić ich, o wstawiennictwo u Boga. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św o godz. 17.00. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich oraz poszczególne Osiedla z naszej parafii do uczestnictwa w Eucharystii i procesji w czasie oktawy. Prosimy również o obecność na procesji dzieci komunijne i sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i wianków.

3. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i świętego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania mieszkańcom, którzy przygotowywali ołtarze, pocztom sztandarowym, strażakom, górnikom, niosącym feretrony, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, wszystkim grupom parafialnym zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystość i wszystkim, którzy swoją obecnością na procesji, dali przykład żywej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

6. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy, za ofiarę, złożoną na cele parafialne w wysokości 2000 zł. Natomiast Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki do Łagiewnik zakupili za zaoszczędzone pieniądze, które zostały z pokrycia autokaru tj.  200 zł. – 3 komplety bielizny ołtarzowej. Bardzo im dziękujemy.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dar Eucharystii, który celebrujemy podczas oktawy

umacnia nas w miłości do Boga i ludzi.