Ogłoszenia duszpasterskie:IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022

wpis w: Ogłoszenia, Uncategorized | 0

30.01.2022

Słuchacze Nazaretu nie dowierzali temu, co słyszeli; stawiali sobie pytania o Jego tożsamość i posłannictwo; byli rozgoryczeni, że jako jeden z nich czuje się ważniejszy i odważa się prawić im kazania. Pan Jezus ich rozdrażnił, bo odebrał im fałszywy spokój. Jednocześnie pragnie ich przekonać – a czyni to dla ich dobra – że sama przynależność do ludu wybranego nie wystarczy, by uczestniczyć w dziele zbawienia. Konieczny jest osobisty wysiłek, pełne miłości zawierzenie oraz powierzenie siebie i swojego życia Panu Bogu.

a.    W poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

b.  W środę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.00 na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.  Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

c.    W czwartek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. d. W sobotę,5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św poświęcenie chleba, soli i wody.

2.    We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św..

3.   W tym tygodniu przypadają:  pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskie, prosimy Boga o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego  Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4.   Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Nowych chorych można  zgłaszać do czwartku włącznie.

5. Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają na „Rzyczańskie Jasełka”, które zostaną wystawione w naszym kościele, w dzisiejszą niedzielę 30 stycznia, po Mszy św. o godz. 14.00. Po przedstawieniu będą zbierane dowolne datki z przeznaczeniem dla dzieci z naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy.

6.   W przyszłą niedzielę, 6 lutego, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św..

7.   Prosimy o pomoc w pracach związanych z usuwaniem dekoracji bożonarodzeniowej: rozbieranie choinek i stajenki betlejemskiej. Wszystkich, którzy do tej pory taką pomoc ofiarowali i wszystkich chętnych do takiej pracy zapraszamy w czwartek, 3 lutego na godz. 8.00.

8.    Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrej i miłej niedzieli.

Dzieciom, młodzieży i wszystkim, którzy odpoczywali podczas  ferii

życzymy, siły i pomocy Bożej do podjęcia na nowo swoich obowiązków.