XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020

Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas, kiedy możemy prosić o to, aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. W duchu wiary chciejmy wsłuchiwać się w Boże słowo, które jest zawsze aktualne, wciąż ponadczasowe.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny.

W zeszłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z okazji Dnia Papieskiego została zebrana ofiara w wysokości 1358 złotych. Dziś składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. W związku z epidemią i wprowadzeniem strefy czerwonej w naszym powiecie, można przekazać ofiary na potrzeby kościoła wpłacając na konto parafii, które podane jest na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary; składamy – Bóg zapłać.

a. We wtorek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji,

b. W czwartek , 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

c. W piątek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa,

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. podczas nabożeństwa różańcowego. W tygodniu różaniec po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 13.30. Zapraszamy na modlitwę.

3. W przyszłą niedzielę, obchodzimy uroczystość rocznicy poświecenia kościoła własnego. Modlić się będziemy szczególnie za budowniczych naszego kościoła, żyjących jak i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i za wszystkich, którzy przychodzą do tej świątyni.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych.

5. W niedzielę, 25 października, o godz.13.30 zapraszamy wszystkich rodziców modlących się za dzieci w Różach Różańcowych Rodziców oraz na Mszę Św o godz. 14.00 z Adoracją Najśw. Sakramentu. Zapraszamy również tych wszystkich rodziców i chrzestnych, których pragnieniem jest dołączyć do tej modlitewnej wspólnoty. Zapisy u Małgorzaty Fryś.

6. Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych młodzież zaangażowana przy parafii, tradycyjnie będzie sprzedawać znicze po Mszach św.. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy. Serdecznie zapraszamy do zakupienia zniczy u naszej młodzieży.

7. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym powiecie / strefa czerwona / Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz internetowy you tube z naszego kościoła lub przez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko. W naszym kościele według nowych przepisów epidemiologicznych może przebywać 97 osób!!! Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka).

Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii w zakładce – Aktualności.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Spokojnej i miłej niedzieli . Dobrego i bogatego w dary Boże całego tygodnia.