XXIII Niedziela Zwykła Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia

Obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia. Zawierzamy Jej opiece całą naszą parafię szczególnie tych, którzy doznają szczególnego utrapienia w swoim życiu.

Dziś także, dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych plonów i za wszystkich pracujących na roli, jednocześnie prosimy o to, by nikomu nie brakowało codziennego pożywienia.

Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. Tomasz Bieniek,  wikariusz z parafii św. Macieja w Andrychowie

1.   Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W środę, 7 września – wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera  i męczennika.

b. W czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki.

3.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.

4.  Spotkanie Honorowej Straży NSPJ będzie za tydzień w niedzielę po Mszy św. porannej.

5.  Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy wieczornej na plebanii. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą zgłębiać treść Pisma Świętego.

6.   Spotkanie Akcji Katolickiej będzie za tydzień w niedzielę o godz. 16.00             na plebanii.

7. Informujemy, że W naszym kościele niedzielne Msze Święte o godz. 14.00         będą sprawowane od niedzieli 25 września.

8.   Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną                           i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli.

Niech świętowanie dzisiejszego odpustu umocni w nas wiarę,

że Maryja Pocieszycielka jest z nami w każdy czas

i wyprasza potrzebne łaski.