Ogłoszenia Parafialne – XXXII niedziela zwykła 12.11.2023

Dziś przypada 32 niedziela zwykła. Pan Jezus w przypowieści o pannach mądrych i głupich zwraca uwagę na, że mądre nie podzieliły się oliwą z tymi, które nie chciały w odpowiednim czasie napełnić swoje lampy. Mądrość bowiem, to nie tylko troska o to, aby moja lampa była pełna i zawsze gotowa, ale i spojrzenie na innych ludzi oraz precyzyjne rozpoznanie motywacji, która im pozwala wyciągnąć rękę po pomoc. W imię tak rozumianej mądrości chrześcijanin musi powiedzieć nie – tak jak to uczyniły panny z dzisiejszej ewangelii.

a. w poniedziałek, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

b. w piątek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W tym dniu oddajemy cześć  Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca,

c. w sobotę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy w modlitwie o naszym pasterzu.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Zapraszamy wszystkich chcących zgłębiać treść Pisma  Świętego.

3.  Ks. Jan Gacek Kapelan Związku Podhalan jak co roku zaprasza do udziału w Rekolekcjach Góralskich, które odbędą się od 17 – 19 listopada w Skomielnej Białej. Telefon do organizatorów w sprawie noclegu można otrzymać w zakrystii. Plakat z informacjami w gablocie przy kościele.

4.  W ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Rafała Wariasa, który urodził się z wrodzoną wadą prawej stopy (końsko – szpotawą). W imieniu Rafałka i jego rodziców bardzo gorąco dziękujemy za okazaną pomoc. Podczas kiermaszu zebraliśmy 21011 zł.

5.  Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

6.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech miłość Boża wypełnia nas i pomaga czynić dobro.