Ogłoszenia parafialne – XXXI niedziela zwykła 05.11.2023

W ostrych słowach Jezusa, które słyszymy w dzisiejszej ewangelii, spróbujmy rozpoznać siebie. Może kochamy się w pozdrowieniach od innych czy lubimy wiele spraw związanych z religią, które bynajmniej o naszej religijności nic konkretnego nie mówią. Zadanie bardzo trudne, kiedy trzeba się rozliczyć z samym sobą, we własnym sumieniu. Pokusy były, są obecne i nadal będą; potrafią być czasem bardzo atrakcyjne. Można bowiem pozostać daleko od Boga.  Jezus nie sprzeciwia się religii swego czasu, czyli praktyki pobożnościowej wypracowanej przez ludzi Starego Testamentu. Chce tylko, aby głoszący jego słowo byli ludźmi szczerymi, autentycznymi, nie odgrywającymi roli kolejnych aktorów. Tego wymaga się od głosicieli i świadków wiary każdego pokolenia; nie wyłączając nas i wszystkich uczniów Chrystusa aktualnego pokolenia.

a. w czwartek, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

b. w piątek 10 listopada – wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła,

c. w sobotę, 11 listopada – wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. Z okazji przypadających, w tym dniu imienin ks. Marcina, życzymy obfitości darów Bożych, opieki Patrona i dobrego zdrowia.

W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w intencjach Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.30 oraz o godz. 17.00. Na Mszę o godz. 9.30, w intencji  Ojczyzny zapraszamy do udziału przedstawicieli władz lokalnych, poczty sztandarowe, i wszystkich parafian. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem.

2.  W poniedziałek, 6 listopada, oraz we wtorek, 7 listopada, Msza św. będzie o godz. 17.00. Natomiast różaniec z wypominkami za zmarłych w tych dniach będzie o godz. 16.30. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych.

3.   Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna.

4. Od przyszłej niedzieli 12 listopada pragniemy rozpocząć cykl niedzielnych Mszy świętych z kazaniami dialogowanymi dla dzieci. Będą się one odbywały w każdą druga i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy, nie tylko dzieci komunijne, ale też i młodsze, do wspólnego przeżywania Eucharystii.

5.  Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się w naszej parafii kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Rafała Wariasa, który urodził się z wrodzoną wadą prawej stopy (końsko – szpotawą). W imieniu Rafałka i jego rodziców bardzo gorąco prosimy o pomoc i zarazem dziękujemy zakup ciasta.

6.  W naszej parafii działa wspólnota, która nazywa się Ruch Domowego Kościoła, popularnie zwana Oazą Rodzin. Przynależność rodzin do tej wspólnoty, daje małżonkom duże możliwości duchowego rozwoju małżeństwa. Ten Ruch tworzą tzw. Kręgi Rodzin. Chcemy stworzyć nowe Kręgi. Dlatego na zakończenie dzisiejszej Mszy św. małżonkowie już należący do tego Ruchu, chcą choć w kilku słowach przybliżyć na czym polega formacja duchowa tej grupy.

7.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech miłość Boża wypełnia nas i pomaga czynić dobro.