Ogłoszenia parafialne: XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018

XXXI Niedziela Zwykła

04.11.2018

Miłość jest centrum życia Jezusa i głoszonego przez Niego orędzia. Jej istota nie oznacza egoistycznego zachowania, lecz ma być wyrazem odpowiedzialnego traktowania własnych obowiązków oraz cudzych zadań. Miłość wobec bliźniego nie może być niczym wymuszana, warunkowana i nie powinna być spełniana pod żadną presją. Kiedy ukochani przez Boga będziemy potrafili zaakceptować siebie i naszych bliźnich, wtedy zaczniemy wzrastać w miłości Bożej

Składka dziś przeznaczona jest na cathedraticum i potrzeby naszej diecezji.

1. W piątek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

2. W sobotę, 10 listopada – wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

2. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, obchodzimy 100, rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po Mszy św. zostanie poświęcony obelisk poświęcony żołnierzom z Rzyk, którzy zginęli na frontach pierwszej wojny światowej. Następnie pójdziemy w Marszu Niepodległościowym, który zakończymy w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie będzie występ przedszkolaków i biesiada niepodległościowa. Zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych, wszystkie poczty sztandarowe, Strażaków, Górników, Panie z Kola Gospodyń Wiejskich, grupy parafialne i wszystkich parafian do udziału w modlitwie za naszą Ojczyznę oraz w uroczystościach niepodległościowych.

3. Dziś różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 13.30. Od poniedziałku do czwartku, różaniec z wypominkami za zmarłych pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Gorąco zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na wypominki jednorazowe i roczne.

4. Młodzież rozprowadza flagi i znicze na starej plebanii po Mszach św. niedzielnych. Cena flagi z drzewcem – 20 zł. Zachęcamy do nabycia flagi narodowej w związku z rocznicą odzyskania niepodległości.

5. Po Mszy można nabyć u ministrantów naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.