Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

Przypowieść z dzisiejszej niedzieli jest wezwaniem do czujności i działania. Nie można być pewnym zbawienia, przyjmując bierną postawę. Nie wystarczy tylko przyjąć zaproszenie na ucztę, pozostając w „w starym stroju”, czyli nie zmieniając dotychczasowego sposobu myślenia i życia, opartego na tradycji i rutynie. Zaroszenie Boga jest łaską wypływającą z bezwarunkowej miłości. Wymaga jednak odpowiedzi. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do „zmiany szaty”, czyli do procesu stawania się nowymi ludźmi, przyobleczonymi w Chrystusa. W przeciwnym razie pozostaniemy w gronie  powołanych, ale nie wybranych.

Po raz 23, obchodzimy Dzień Papieski.  Ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W poniedziałek,  16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

b. We wtorek, 17 października – święto Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

c. W środę, 18 października  – święto Św. Łukasza, ewangelisty

d. W piątek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

e. W sobotę, 22 października –  wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

2. Dziś na Mszy św. o 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o 11.00 prowadzony przez Krąg Biblijny. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie  różańca  o godz. 13.30.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. podczas  nabożeństwa różańcowego.
W tygodniu różaniec po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 13.30.

4. Zachęcamy wszystkich do  modlitwy różańcowej.  Zapraszamy młodzież i dzieci ze szkoły podstawowej i średniej oraz wszystkich należących do Róż Różańcowych. A zatem,  w tym tygodniu  szczególnie zapraszamy do kościoła na różaniec:

W poniedziałekkl. 1 i 2 oraz Róża – P. Marii Kołodziejczyk i P. Marii Gracawe wtorek  – Róża Żeńska i Męska  Jana Pawła II; w środękl. 4 i 5 oraz Róża – P. Doroty Cibor i P. Heleny Lelek;  w czwartek kl. 6 oraz Róża – P. Adeli Polak i P. Zofii Paździora i; w piątek kl. 7 oraz Róża –  P. Genowefy Mikołajek , P. Anny Gawron i P. Danieli Hajost; w sobotę młodzież ze wszystkich klas ponadpodstawowych i Róża – P. Lucyny Kraus i Róża Rodziców za dzieci.

Drodzy rodzice prosimy i zachęcamy was, aby choć raz w tygodniu przyszły dzieci w wyznaczonym czasie na  modlitwę. W przypadku trudności można przyjść w innym dniu. Uczniów z klas 3 i przygotowujących się do bierzmowani zapraszamy codziennie na różaniec.

5. Przyjmujemy na wypominki. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych.

6. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych młodzież zaangażowana przy parafii, tradycyjnie będzie sprzedawać znicze w przyszłą niedzielę po Mszach św.. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy.  Serdecznie zapraszamy do zakupienia zniczy u naszej młodzieży.

7.  Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.

8.  Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej będzie w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.

9.  W przyszłą niedzielę, składka na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

10. Za tydzień niedzielę, 22 października, zapraszamy Róże Różańcowe Rodziców na Mszę św o godz.14.00. Po Eucharystii  adoracja Najśw. Sakramentu

11. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Spokojnej i miłej niedzieli . Dobrego i bogatego w dary Boże całego tygodnia.