Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023

Winnicą Pana Zastępów jest w czasach Starego Przymierza naród wybrany, a w epoce chrześcijaństwa jest ludzkość, odkupiona ceną Krwi Chrystusa. To o nas także zatroszczył się Pan, abyśmy mogli obfitować w dobre uczynki. Owocowanie to jedno zadanie, a drugie nie mniej ważne – polega na tym, byśmy przynoszone owoce naszego wysiłku mogli i chcieli ofiarować w odpowiednim czasie Bogu, bo On jest Panem czasu i Władcą naszej przyszłości. Przypowieść o przewrotnych robotnikach winnicy nie powinna być powodem naszego strachu, lęku czy niepokoju o przyszłość. Jest to obraz, który ma uwrażliwiać i mobilizować do realizacji tego, co dobre; aby nasz permanentny wysiłek przynosił liczne i trwałe owoce.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a.   W piątek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

2.  We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z  nabożeństwem różańcowym.  Zapraszamy na modlitwę. Po różańcu spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3. Jak, co roku w miesiącu październiku, pragniemy zmobilizować do modlitwy różańcowej – wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej. Dlatego kierujemy prośbę i zachętę do przybycia na modlitwę różańcową, poszczególne  klasy. W tym nadchodzącym tygodniu, zapraszamy:

W poniedziałek – kl. 1 i 2 ;  we wtorek –  kl. 4 ; w środę – kl. 5 ;

w czwartek – kl. 6 ; w piątek – kl. 7 i 8

Uczniów z klas 3 zapraszamy codziennie na różaniec. Oczywiście wszystkich zachęcamy do codziennej modlitwy. Ostatecznie prosimy, by dzieci choć raz w tygodniu przybyły ze swoją klasą na różaniec. Dajmy się zaprosić Matce Bożej, by wypraszała nam u swojego Syna potrzebne łaski!

4.  W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy obchodzić 23. Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem. Również za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Krąg Biblijny. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca  o godz. 13.30.

5. Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będzie 14 października w sobotę o godz. 16.30. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach ok. godz. 16.00, skąd wyruszymy modląc się na różańcu. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

6. W diecezji bielsko-żywieckiej peregrynacja  relikwii bł. Rodziny Ulmów rozpocznie się w tę niedzielę. We wtorek 10 października gościć będą w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie na osiedlu. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i czuwaniu modlitewnym połączona z uczczeniem relikwii nowych błogosławionych.  O godz. 17.00 uroczyste wprowadzenie relikwii a następnie modlitwa różańcowa i Eucharystia o godz. 18.00.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można przekazać księdzu po Mszach św. w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy  modlitwy za zmarłych.

8. Składka pod chórem na potrzeby parafii będzie w 4 niedziele miesiąca tj. 22 października. Za złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.