OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021r.

W Ewangelii dzisiejszej usłyszymy skargę Jezusa będącą przywołaniem słów proroka Izajasza. Powinna ona budzić w nas uzasadniony niepokój: Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Nasza wiara wyraża się w aktach uwielbienia Boga, ale to pełne oddanie czci nie może się ograniczać tylko do słów modlitwy, choćby były one najpiękniejsze. Nasza pobożność powinna znaleźć niejako przedłużenie w tym wszystkim co czynimy i czym żyjemy. Wielbimy Boga także przez czyny miłosierdzia, uwielbiamy Go przez walkę z grzechem, przez zmaganie się o czystość serca, przez skuteczne zwalczanie wpływów tego świata.

a. W piątek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

2. W środę, 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży i szkół średnich na Mszę św. o godz. 8.00 podczas, której prosić będziemy Boga, by opiekował się nami i udzielał potrzebnych łask w czasie całego roku szkolnego. Rodziców prosimy o zadbanie, aby dzieci rozpoczęły ten kolejny rok nauki z Panem Bogiem.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W przyszłą niedzielę, 5 września, odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. Prałat Stanisław Czernik. Podczas tej Mszy św. podziękujemy również Panu Bogu za dar tegorocznych plonów. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie gospodarzy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe: Strażaków, Górników, Honorowej Straży NSPJ.

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli.
Czas wakacji i urlopów się kończy życzymy, byśmy z Bożą pomocą
na nowo rozpoczęli naukę i pracę.