Ogłoszenia Parafialne – XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

W przywołanej dziś przypowieści Jezusa o ukrytym skarbie w roli, ewangelista Mateusz pragnie powiedzieć, że przynależność do Królestwa Bożego domaga się zaangażowania całego siebie (nabywca ziemi sprzedał wszystko co miał). To wymaganie jest wielokrotnie stawiane na karatach Ewangelii, dlatego nie jest ono dzisiaj żadną nowością. Trzeba jednak przyznać, że owo wymaganie poświęcenia wszystkiego stanowi jedną z największych trudności w religijnym zaangażowaniu człowieka. Czasem towarzyszy temu obawa, że radykalne życie chrześcijańskie ograniczy nasze możliwości rozwoju zawodowego (rzekomo ludzie uczciwi nie zrobią żadnej kariery), nie powiększy stanu posiadania, czy nie przysporzy korzystania z przyjemności, jakie daje życie. Co należy uczynić i jak to zrobić, żeby podejmując ryzyko poświęcenia wszystkiego, pozostać jednocześnie człowiekiem szczęśliwym? To pytanie niech wzbudzi naszą uwagę podczas dzisiejszej liturgii eucharystycznej!

W zeszłą niedzielę, na środki transportu dla misjonarzy, zebraliśmy 1978 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera,

b. We wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguriego, biskupa i doktora Kościoła,

c. W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

3. W środę, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać tzw. odpust zupełny Porcjunkuli.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Maryi. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą.  W  czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy  do modlitwy.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W przyszłą niedzielę. 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 6.30 w kościele św. Stanisława  w Andrychowie zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

7. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu ku Czci naszego Patrona św. Jakuba.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa

Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.