Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła 07.07.2024

wpis w: Ogłoszenia | 0

W tle wydarzenia nazaretańskiego rodzi się pytanie: Kim Jezus jest dla nas? Co odpowiemy: jest tylko jednym z nas, człowiekiem takim jak my, czy też uznamy, że jest dla nas Bogiem? Odpowiedź mieszkańców Nazaretu jest pełna lęku. Jeśli bowiem uznają Jezusa za Mesjasza i Zbawiciela, to wiele będą musieli zmienić w swoim życiu; a to nie zawsze jest łatwe i wygodne, czasem sprawia poważne kłopoty. Nie ukrywajmy, że lęk spowodowany koniecznością zmiany życia, a będący konsekwencją wiary w Jezusa, jest obecny także w naszych czasach. Tym bardziej powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, co znaczy w praktyce życia, że wierzymy w Chrystusa. jako naszego Pana?

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,

b. W czwartek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

c. W piątek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

d. W sobotę 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2.  W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Domowy Kościół. Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa.

3.    We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św.  w intencjach nowennowych. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

4.    Odpust parafialny ku czci naszego patrona – Św. Jakuba, będzie w niedzielę, 21 lipca. Suma  odpustowa o godz. 11.30.

5. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli, aż do odwołania nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.

6. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki pieniędzy na pogorzelców z Sułkowic—Boleciny, została zebrana kwota  w wysokości 8706 zł. Rodzina Naporów, która  ucierpiała w pożarze swojego domu bardzo dziękuje parafianom w Rzykach za okazane serce.

7.   Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i miłego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do życia w łasce Chrystusa.