Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela zwykła 30.06.2024

wpis w: Ogłoszenia | 0

Bóg śmierci nie uczynił (Mdr 1,13), bo ona na początku nie należała do natury człowieka, ale pojawiła się w świecie przez zawiść diabła. Potwierdza to św. Paweł mówiąc, ze śmierć przeszła na wszystkich ludzi, bo wszyscy zgrzeszyli (Rz 5,12). bóg  jest miłośnikiem i zarazem promotorem życia, dlatego nie cieszy się ze zguby żyjących. Stworzył bowiem wszystko po, to aby było (Mdr 1,13b-14a). Wzrok naszej wiary kierujemy zatem ku Chrystusowi, który jest źródłem, miłośnikiem, pełnią i Panem życia. Życie udzielane nam przez Chrystusa nie zamyka się w obszarze doczesności, ale obejmuje także jego wymiar wieczny. Dzięki Niemu poznajemy w pełni godność życia ludzkiego będącego darem Boga, a którego ostatecznym przeznaczeniem jest zjednoczenie z Bogiem na wieki.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  W środę, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła

b.  W sobotę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Maryi naszej patronki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek polecamy w modlitwie intencję powołań do posługi kapłańskiej, misyjnej i życia konsekrowanego, w piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek oraz w piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. W czwartek przed I piątkiem od godz. 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Nowych chorych można  zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Od przyszłej niedzieli, 7 lipca, nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 aż do odwołania ze względu na czas urlopów.

7. Przypominamy, że sakramentu chrztu udzielamy, w drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30, oraz w trzecią sobotę na Mszy św. wieczornej.

8. XXI Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę będzie od 9 – 14 sierpnia br. Zapisy: od1 do 26 lipca 2024 na profilu FB: http://facebook.com/Rowerowa.andrychow lub tel.: 503 112 668. Rozpoczęcie pielgrzymki: 09.08.2024 o godz. 9.00 Mszą w kościele św. Macieja w Andrychowie.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i miłego wypoczynku.

Niech Bóg darzy nas pokojem

i błogosławi

naszym dobrym wysiłkom