Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela zwykła 16.06.2024

Dwie przywołane dziś przypowieści są żywymi obrazami mówiącymi o wzroście Królestwa Bożego. Pan Jezus zwraca uwagę, że źródłem owocności wszelkich  działań – indywidualnych i wspólnotowych – jest łaska Boża, niewidzialne, ale realne i skuteczne działanie samego Boga, co można dostrzec tylko oczyma wiary Świadomość, że całe nasze życie opiera się na darach Bożej łaski, że samo w sobie jest darem, nie może jednak prowadzić do bezczynności czy braku współpracy z darem Bożej łaski.

a.   W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

b.  W piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

2.   Dziś na  Mszy św.  o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00  poprowadzi  Honorowa Straż NSPJ. Zapraszamy do modlitwy.

3.  We wtorek, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po nowennie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

4.   Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek, o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału w Eucharystii, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski i szczęśliwie przeżyty rok. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie, w czwartek, 20 czerwca, od godz. 16.30 – 17.00.

5.   Dzisiaj pod chórem składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom gorąco dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Dziękujemy również wszystkim rodzinom, które przyjęły pod swój dach pielgrzymów z Porąbki do Kalwarii.

6.    Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnego i owocnego przeżywania niedzieli.

Błogosławionego tygodnia.