Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła 11.06.2023

Mateusz pisze jako świadek swojego powołania. Były celnik podejmuje radykalną decyzję, stając się wewnętrznie wolnym i otwartym na innych, doświadcza radości. Chociaż daleka jest  jeszcze droga zrozumienia, co znaczy prawdziwe poznawanie, miłość i naśladowanie Mistrza, to jednak wykazuje bezkompromisową gotowość oddania się Jezusowi. Postawa Mateusza jest owocem nawrócenia, zmiany modelu myślenia i przewartościowania swojego życia. Droga nawrócenia nie należy do łatwych, wymaga trudu, zaparcia się siebie, ale owoce zdecydowanie przewyższają podjęty wysiłek.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  We wtorek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła.

b.  W środę,  14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

c. W piątek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu  modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Z okazji uroczystości nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

d.  W sobotę, 17 czerwca  wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, na Mszy św.  o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy, aby Różaniec, o godz. 11.00,  poprowadziła  Honorowa Straż NSPJ.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich oraz poszczególne Osiedla z naszej parafii do uczestnictwa w Eucharystii i procesji w czasie oktawy. Prosimy również o obecność na procesji dzieci komunijne i sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i wianków.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i świętego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania  mieszkańcom, którzy przygotowywali ołtarze, pocztom sztandarowym: Strażaków, Górników i Honorowej Straży NSPJ, Strażakom, niosącym baldachim, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, scholi młodzieżowej, wszystkim grupom parafialnym zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystość i wszystkim, którzy swoją obecnością na procesji, dali przykład żywej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

6. Wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Łagiewnik w sobotę, 17 czerwca,  o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.

7. Pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 16/17 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg. Potrzeba 70 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy dziś i ewentualnie do wtorku zgłaszać gotowość przyjęcia pielgrzymów.

8. Rodzice dzieci komunijnych złożyli  na  cele parafialne ofiarę, w wysokości 2500 zł. Dziękujemy za przekazane pieniądze.

9. Za tydzień składka po chórem na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dar Eucharystii, który celebrujemy podczas  oktawy

umacnia nas w  miłości do Boga i ludzi.