Ogłoszenia Parafialne – X Niedziela zwykła 09.06.2024

wpis w: Ogłoszenia | 0

Jako Kościół jesteśmy Rodziną Bożą. Wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, jesteśmy Jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, na drodze wiary jesteśmy siostrami i braćmi. Należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględnimy warunek , o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Najpierw pyta: Któż jest moją matką i którzy są braćmi? (Mk 3,33). I sam odpowiada: Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mk 3,35).To jest zupełnie nowe niespotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

b.    W czwartek,  13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła.

c.    W piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do modlitwy. Po mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na Mszy św.  o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy, aby Różaniec, o godz. 11.00, poprowadziła Honorowa Straż NSPJ.

4. Od jutra, wracamy do sprawowania Mszy św. w tygodniu, według stałego porządku. W poniedziałek i środę Msza św. rano o godz. 6.30, w pozostałe dni po południu o godz. 17.00. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. zarówno porannej jak i wieczornej.

5. Pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 14/15 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg. Potrzeba 110 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy dziś i ewentualnie do środy zgłaszać gotowość przyjęcia pielgrzymów.

6. W przyszłą niedzielę  pod chórem składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom gorąco dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Składamy również podziękowania za złożone ofiary z okazji  procesji w oktawie Bożego Ciała na cele naszej parafii następującym osiedlom: Młocki Górne, Potok Kubikowski za ofiarę w wysokości 700 zł.;  osiedlom: Potrójna, Praciaki i Polaki w wysokości 300 zł i mieszkańcom osiedla Haczki w wysokości 150 zł. Dziękujemy także P. Andrzejowi Gondko za wykoszenie trawy na działce koło kościoła i wokół starej plebanii.

7. W sobotę  o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. z okazji 125 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Rzykach. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dar Eucharystii, który celebrujemy

umacnia nas w miłości do Boga i ludzi.