Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

Boże słowo daje nam zapowiedź odejścia zmartwychwstałego Chrystusa z tego świata. Jest to dość dziwne pożegnanie; mowa jest o odejściu, ale i przyjściu; smutku i radości. Zapowiedź odejścia jest uzupełniona i dopełniona obietnicą posłania Ducha Świętego: będę prosił Ojca, by dał im innego Pocieszyciela, aby z nimi był zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. To właśnie Duch Prawdy rzuca światło na całą przeszłość i przyszłość człowieka, ukazując mu jednocześnie wartość chwili obecnej. Ten Duch Prawdy wzywa do pełnego wykorzystania każdej chwili życia, zakładając współpracę z Bożą łaską.

1. W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się   o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii  modlitwy:

· w poniedziałek, 15 maja, o godz. 17.00  Msza św. w kościele, a następnie wyruszymy z procesją do kapliczki naprzeciw posesji P. Prus.

· we wtorek, 16 maja, o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy o urodzaje na Os. Hajosty 18 przy  posesji P. Mieczysława Jurczaka. W tym dniu nie będzie Mszy w kościele!

· w środę, 17 maja, Msza św. godz. 17.00. Następnie nabożeństwo majowe połączone z modlitwami  o urodzaje ( przy krzyżu koło kościoła i przy kapliczce naprzeciw plebanii ).

Ze względu na Dni krzyżowe, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w czwartek po Mszy św. połączona  z nabożeństwem majowym.

2.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    We wtorek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

b.  W piątek, przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.  W tym dniu, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św.  o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

4. W przyszłą niedzielę, 21 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy  o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Prosimy, aby niezainteresowani przyszli na inną Mszę św.

Spowiedź dla dzieci przeżywających Rocznicę Komunii św. będzie w czwartek od godz. 16.00 – 17.00. Rodziców i rodziny dzieci komunijnych zapraszamy do  spowiedzi w ciągu tygodnia przed Mszami.

5.  Msza św. przy Kuźni z okazji 103. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i oraz 18 rocznicy Jego śmierci, będzie w sobotę, 20 maja o godz. 17.00. Rozpoczęcie  przy pętli w Jagódkach o godz. 16.00 skąd wyruszymy modląc się na różańcu i śpiewając Litanię do Matki Bożej. Nie będzie w tym dniu  Mszy św. w kościele. Zamówione intencje odprawiane będą przy Kuźni. Zapraszamy wszystkich.

6.  Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy św.

7.  Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary – bardzo dziękujemy.

8. W tym roku planujemy nową trasę przejścia podczas Bożego Ciała. Głównie obejmowałaby Młocki Dolne. Plan trasy: od kościoła w lewo na główną ulicę; następnie poniżej paczkomatu w prawo, później w lewo w nieasfaltową drogę  i  w lewo w stronę głównej drogi i powrót główną ulicą do kościoła. Plan procesji w naszej gazetce. Za tydzień dokładne informacje i proponowane miejsca ołtarzy.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus będzie naszą mocą we wszystkich sprawach dnia codziennego.