Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

W 5 niedzielę wielkanocną jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, który jest Drogą , Prawdą i Życiem. Świadomość bycia wspólnotą żywego Kościoła rodzi w nas pragnienie ciągłego szukania tego, co nas łączy i jednocześnie oddalania tego, co skutecznie dzieli. Wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz posilanie Ciałem i Krwią Zbawiciela daje nam szansę odpowiedzialnego i troskliwego budowania Kościoła.

a. W poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Polecamy modlitwom kandydatów do święceń.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona     z majówką. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach w parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę, 14 maja,  na  Mszy św.  o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00, który  poprowadzi  Róża Rodziców za Dzieci.

5. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy na spotkanie.

6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

7. Nie wszystkie jeszcze zeszyty dotyczące sprzątania naszego kościoła zostały odebrane. Prosimy zatem przedstawicieli osiedli, o odbiór w zakrystii.

8. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla nas

drogą i prawdą, i życiem