Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

wpis w: Ogłoszenia | 0

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Docierają do na słowa radosnego i pełnego nadziei orędzia  zmartwychwstania. Jest ono głoszeniem Dobrej Nowiny, że życie jest mocniejsze niż śmierć, prawda potężniejsza niż fałsz  dobro większe od zła, miłość potężniejsza od nienawiści , sprawiedliwość skuteczniejsza od przemocy. Niech Zmartwychwstały przeniknie nasze serca i umysły na tyle mocno, aby wraz z wyjściem Chrystusa z grobu powróciły do nas i na stałe  zagościły: wiara, nadzieja i miłość. On, dla nas zmartwychwstał i żyje!

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dziś nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 13.45 / 15 min. przed Mszą św. o godz. 14.00 /.  W poniedziałek wielkanocny nowenna przed Mszą św. o godz. 9.30. W tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiać będziemy 15 minut przed Mszami św. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św.

4. W czwartek przed I Piątkiem od godz. 19.00—20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00.  W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. W sobotę Msza św. rano  o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku w zakrystii.

7. Za tydzień w niedzielę, Msza na Klimasce, w kaplicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Litania i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. ok. godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

8. Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu. W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego.

9. Wyjazd do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u Doroty Cibor.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy modlitwą, posługą i pracą przyczynili się do dobrego  przeżycia całego Triduum Paschalnego.

      Życzymy błogosławionych świąt i obfitych darów Bożych od

 Chrystusa Zmartwychwstałego.

ALLELUJA