Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Dzień Pięćdziesiątnicy nie jest żadnym przypadkiem, czymś niespodziewanym, to nie jest żadne zaskoczenie, ale spełnienie Bożej obietnicy. Czy komuś takiemu, kto zawsze dotrzymuje słowa, można nie wierzyć? Czy dokonana przez Bożego Syna ofiara za grzechy całego świata jest niewystarczająca? Co musiałby Pan Bóg jeszcze uczynić, aby stać się wiarygodnym? Bóg zapowiada i wypełnia, słowa obietnicy zawsze dotrzymuje. Zapowiedziany Duch Św., niech prowadzi nas drogami prawdy ku Jezusowi Chrystusowi. Niech pozwala nam otwierać się na Jego słowo, na wszystko, co jest zawarte w Piśmie Św.. Prośmy Ducha Świętego, aby – w bogactwie swoich siedmiu darów – był obecny na wszystkich drogach naszej codzienności.

Niedziela Zesłania Ducha św. kończy liturgiczny okres Wielkanocy.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziców w modlitwie, aby trwały w bliskości z Jezusem Eucharystycznym.

W trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby parafii zebraliśmy 10710 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  W poniedziałek, 29 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe. Składka do puszek na Dom Matki i Dziecka,

b.  We wtorek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji.

c.  W środę,  31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.

d.  W czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe      ku czci Serca Bożego, które w tygodniu będą sprawowane po Mszy św., a niedzielę po Mszy św.  o godz. 14.00.

e.  W sobotę, 3 czerwca  – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2.  We wtorek o godz. 17.00 Msza św. a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, połączona  z nabożeństwem majowym. Zapraszamy do modlitwy.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w kościele, w piątek  oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę  czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, a w piątek od godz. 16.00 – 17.00.  W pierwszy piątek Msza św, rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

4.  Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Zapisy chorych do czwartku.

5.  W przyszłą  niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość  Najświętszej  Trójcy. W tym  dniu tradycyjnie będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Potrójnej. Zapraszamy do udziału  w modlitwie.

6.  W tym tygodniu Msze św. po południu o godz. 17.00. Od następnego tygodnia czyli od 5 czerwca, wracamy do harmonogramu sprawowania Mszy jak w zwykłym okresie liturgicznym.

7. W tym roku Ogólnopolska Pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w Łagiewnikach w sobotę 17 czerwca. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii. Bardzo proszę wszystkich chętnych, o jak najwcześniejsze zapisy u zelatorki Doroty Cibor, ze względu na organizację wyjazdu.

8.  Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Niech Duch św. obdarza nas swoimi  darami

i umacnia nas na drogach codziennego życia.