OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15.08.2021r.

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina, że cały człowiek, jego dusza i ciało, są przeznaczone do wieczności. Nie wolno więc człowiekowi troszczyć się o jedno, zapominając o drugim. Bóg, który stał się człowiekiem przyjął ciało z Maryi Dziewicy jako własne. Co , zabrał je ze sobą przemienione i uwielbione do nieba. Powołał do tej chwały Maryję i nie dozwolił, aby Jej ciało doznało zniszczenia. Również i nasze ciał wskrzesi i przemieni przeznaczając do tego, abyśmy w niebie chwalili na wieki Boga, także w naszym ciele

W dzisiejszą niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 będzie prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

a. We wtorek, 17 sierpnia – wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera
b. W piątek, 20 sierpnia – wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
c. W sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie Świętego Piusa X, papieża.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

3. Prosimy o zgłoszenie się nowych osób z os. Młocki Górne do zbierania ofiar na sprzątanie kościoła. Dotychczasowe osoby zrezygnowały, dlatego poszukujemy nowych. Za ich dotychczasową posługę dziękujemy.

4. Nasza Parafia organizuje wyjazd dwudniowy do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 27-28 sierpień 2021r. (tj. piątek i sobota). W programie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauk Kopernik, Starego Miasta, Koszt całkowity—250zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Marcina. Przy zapisie proszę podać PESEL do ubezpieczenia.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego świętowania niedzieli.
Dobrego odpoczynku dla wszystkich
przebywających na wakacjach i urlopach.