Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

Kościół chce, abyśmy nowy rok rozpoczynali pod czujną i czułą zarazem opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W swojej odwiecznej opatrzności Bóg zaplanował, że Jego miłość i błogosławieństwo spływa na nas także przez innych ludzi. Iluż z nich, spośród tych, których będziemy spotykać w tym roku, będzie dla nas  takim właśnie znakiem Bożej miłości i błogosławieństwa. Szczególnie  jest tu jednak pośrednictwo Maryi. Przez Nią – Bożą Rodzicielkę, a zarazem i naszą Matkę – Bóg ogarnia miłością cały ten świat. Ona sama – pełna łaski i Bożego błogosławieństwa, wyniesiona do chwały nieba – nie przestaje być naszą Matką, która czuwa i wyprasza moc Bożego błogosławieństwa.

1. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia po Mszy porannej o godz. 6.30.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.      W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, powołania do służby w Chrystusowym Kościele, a w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00.  Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek w czasie spowiedzi. W sobotę Msza św. o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

3. W piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 14.00. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. W naszej parafii, w tym roku będzie organizowany Orszak Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30 oraz rozstrzygnięcie konkursy na najlepszą Roratnią Księgę Ksiąg Zapraszamy do udziału. W tym dniu przypada 9 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Cześć Sercu Bożemu oddamy po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Za tydzień w niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

5. Wizyta duszpasterska: Plan kolędy od 09.01. – 14.01.23 jest umieszczony w gazetce parafialnej, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy, aby z wyznaczonego terenu kolędowego ktoś z mieszkańców przyjechał po księdza, a następnie odwiózł z powrotem na plebanie. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać zaraz po Mszy św.    Ze względu na Msze, które sprawowane są w tym czasie kolędowym w niektórych dni po południu, należy liczyć się z tym, że może nastąpić przerwanie kolędy na czas odprawiania Mszy.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionego i obfitego w dary Boże Nowego Roku 2023.

Niech miłość Boża przenika każdy nasz dzień przeżywany,

w tym nadchodzącym roku.