Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 29.10.2023

wpis w: Ogłoszenia | 0

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy o. Marka Sochę, który wygłosi słowo Boże na wszystkich Msza św. oraz poprowadzi różaniec o godz. 13.30 z oprawą muzyczną.  Na potrzeby kościoła została zebrana składka w wysokości 10350 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W środę, 1 listopada –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać     i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 , 9.30 , 11.30. O godz. 14.00 w kościele nieszpory, a następnie procesja na nasz cmentarz. Po procesji Msza św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, procesji i Mszy św. Jako ludzie wierzący przychodzimy na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych.

b. W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za  dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.30 po południu o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wypominki z procesją wokół kościoła. Natomiast  różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 16.30, a następnie ok. godz. 17.00  Msza św. 

c. W sobotę, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa,

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00 a następnie Msza św.. 

Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać codziennie od piątku 3 listopada do  wtorku 7 listopada, pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W przyszłą  niedzielę różaniec z wypominkami o godz.13.30. Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe i roczne.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. rano  o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek ze względu na wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych spowiedź przed każdą Mszą św., w piątek od 16.00 – 17.00. o godz. 16.30 różaniec za zmarłych z wypominkami. W pierwszą sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Podobnie jak w zeszłym roku, 31 października, we wtorek, po Mszy św. wieczornej wyruszymy z kościoła z procesją po wyznaczonych ulicach, aby modlić się na różańcu. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy.

6. Z posługą sakramentalną do chorych  udamy się w piątek  od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać    do czwartku włącznie.

7. Dziś po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać znicze. Dochód przeznaczony  na potrzeby grupy.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz  prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego

postępujmy zawsze jak dzieci Boga.