Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

Żyjemy w świecie, gdzie doświadczamy ludzkich słabości, napotykamy na zachowania będące przejawem braku mądrości. Żyjemy w świecie, gdzie chęć posiadania i znaczenia doprowadza do wojny i nienawiści. Żyjemy w świecie, gdzie brak nadziei na lepsze jutro paraliżuje wiele pięknych i sensownych działań. Tymczasem mądrość jest na wyciągnięcie ręki: Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami (J 1,14). Takie jest orędzie dzisiejszego dnia. Uwierzmy temu i przyjmijmy treść tego orędzia na serio. Ono rozbrzmiewa dla wszystkich. Dzień Bożego Narodzenia, to czas wpatrywania się w otwarte niebo i odkrywania prawdy, że wiara w Nowonarodzonego jest źródłem wolności, siłą prawdy i znakiem autentycznej miłości.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 10720 zł.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tu w kościele, jak też i na konto parafialne.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  W poniedziałek, 26 grudnia – Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30.
i 11.30.

b. We wtorek, 27 grudnia – Święto Św. Jana apostoła i ewangelisty.

c. W środę, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.

d. W piątek, 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2.  W sobotę, przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której podziękujemy za wszystkie otrzymane łaski oraz przeprosimy za wszelkie zło, które popełniliśmy w tym roku. Zostanie też przedstawione  roczne sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu z uroczystymi nieszporami dziękczynno – przebłagalnymi. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

3.   W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.    Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

4. Wizyta duszpasterska: Plan kolędy od 02.01.-04.01.23 i w dniu 7 stycznia jest umieszczony w gazetce parafialnej, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy, aby z wyznaczonego terenu kolędowego ktoś z mieszkańców przyjechał po księdza, a następnie odwiózł
z powrotem na plebanie. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać zaraz po Mszy św.

5. Bardzo dziękujemy Panu Mieszczakowi Leszkowi – leśniczemu za to, że co roku stara się, by nie brakło żywych choinek w naszym kościele. Serdeczne podziękowania dla firmy „Wyroby z drewna – P. Michała Pindla za zbudowanie szopki w naszym ogrodzie, dla Pani Młynarczyk za ofiarowane drewno oraz dla P. Zofii Moskwik za ofiarowanie haftowanych ozdób choinkowych. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli, aby wybudować szopkę w naszym kościele i przystroić choinki.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy radosnych i błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia