Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

W kontekście prawdy o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata, stajemy wobec biblijnego obrazu sądu ostatecznego i słyszymy głos samego Boga: Idźcie przeklęci w ogień wieczny przygotowany diabłu i jego aniołom. Są to słowa, których nie da się z Ewangelii wykreślić; nie można ich lekceważyć; słowa, wobec których trudno przejść do porządku dziennego zupełnie obojętnie udając, że ich nie zauważamy. Tak mówi dobry, kochający Bóg; są to słowa pełne miłości, ale mierzone tym, co sprawiedliwe. Istnieją przed każdym z nas dwa kluczowe wydarzenia, na które czekamy, do których nasze życie każdego dnia coraz bardziej się przybliża – to moment śmierci, chwila przejścia z tego świata do wieczności; zaś drugie – to właśnie sąd ostateczny, którego perspektywę kreśli Chrystus w Ewangelii ostatniej niedzieli roku liturgicznego.

W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła i parafii zebraliśmy 11100zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

Dziś podczas każdej Mszy odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Kto dzisiaj pobożnie odmówi ten Akt i wypełni zwykłe warunki – może uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

a. w czwartek, 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą.  W piątek od 16.00 – 17.00.  Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można  zgłaszać do czwartku.

5. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Już dziś informujemy, że roraty w tygodniu od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.30 rano. Dokładne informacje dotyczące rorat za tydzień.

6.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech miłość Boża wypełnia nas i pomaga czynić dobro.