Ogłoszenia Parafialne – Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023

W liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego słyszymy z nieba głos: To jest Mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie (Mt 17,5). Taka jest odpowiedź Boga na Piotrowy pomysł, a także jego zapewnienie i gotowość budowania na ziemi. To jest zaproszenie Ojca do słuchania tego, co Bóg ma do powiedzenia. To jest fundamentalny wymiar drogi wiary, ponieważ w wydarzeniu Przemienienia uważne słuchanie Boga jest ważniejsze niż zachwyt czy kontemplacja Jezusowej chwały. Zawołanie Ojca z wysokości niebios stanowi klucz do zrozumienia wydarzenia na górze Tabor. Poprzez tajemnicę Jezusowego Przemienienia winniśmy odczytać Boże wezwanie kierowane nie tylko wtedy do apostołów tam obecnych, ale również adresowane aktualnie do nas. Rozlegający się z niebios głos Ojca nadaje kierunek naszej egzystencji, wytycza moralne granice postępowania, traktuje o ludzkich prawach i przywilejach, przypomina o  powinnościach i obowiązkach.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia:

a.   We wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

b.  W środę, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,       patronki Europy

c.   W czwartek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

d.   W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.

2.   We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

3.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej.        Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa.

4.   Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi      z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

5.   Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże  błogosławieństwo umacnia nas w stawaniu się

umiłowanymi Jego dziećmi .