Ogłoszenia Parafialne – Święto Chrztu Pańskiego 07.01.2024

Największym odkryciem człowieka nie jest odnalezienie czegoś czy kogoś, lecz samego siebie. Są dzisiaj ludzie, którzy potrafią się w życiu odnaleźć, chociaż przychodzi to często ze znacznymi oporami i  w wielkich trudach. Są także i tacy, którzy nadal miewają poważne problemy w odnalezieniu siebie jako ludzi ochrzczonych, wciąż nie chcą albo nie potrafią docenić tych darów, które otrzymali od Boga w sakramencie chrztu świętego. Pomimo tego Bóg  im tych darów nie odwołuje ani nie odbiera.  Świadczy o tym niezatarte znamię, trwały charakter, jaki chrzest wycisnął na ludzkiej duszy, niezniszczalny i nieusuwalny znak przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła. Jezus nieustannie pragnie  i nigdy nie przestaje pragnąć, aby tak jak w Nim, tak i w nas Ojciec niebieski zawsze miał upodobanie.

Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i trwa do wtorku przed Środą Popielcową.

1. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. godz. 6.30.

2. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

3. W niedzielę 21 stycznia, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Szczegóły spotkania za tydzień w ogłoszeniach. Bardzo prosimy, aby odpowiedzialni za poszczególne grupy w porozumieniu ze sobą ustalili wszystkie sprawy dotyczące przygotowania tego spotkania.

4. Trwa wizyta duszpasterska: Plan kolędy na najbliższy tydzień jest umieszczony  na stronie internetowej parafii, natomiast pozostały plan od 15 stycznia aż do zakończenia kolędy znajduje się w obecnej gazetce w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby  z wyznaczonego terenu kolędowego ktoś z mieszkańców przyjechał po księdza, a następnie odwiózł z powrotem na plebanie. Podczas trwania kolędy, sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać  zaraz po Mszy św.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam dobrze

realizować zobowiązania chrzcielne.