Ogłoszenia Parafialne Niedziela Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

Całe życie chrześcijańskie toczy się w blasku Trójcy Świętej. O świcie życia zostaliśmy ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha św., a u jego ziemskiego kresu wielokrotnie padną słowa przyzywające Świętą Trójcę. Między tymi dwoma skrajnymi momentami znajduje się wiele innych przełomowych chwil, które  dla chrześcijanina są naznaczone obecnością Boga Trójjedynego. Nie jest więc prawdą, że Trójca  jest tajemnicą odległą czy nieważną dla codziennego życia. Przeciwnie, są to Osoby w życiu nam najbliższe, które nie są poza nami, ale w nas; One w nas mieszkają (por. J 14,23), a my jesteśmy świątyniami Ich obecności.

Na Dom Matki Dziecka została zebrana składka w wysokości 710zł. Dziękujemy za  złożone ofiary.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    W poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

b.    W środę, 7 czerwca – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

c.   W czwartek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

W tym roku pójdziemy nową trasą podczas Bożego Ciała, która głównie obejmuje Młocki Dolne. Plan trasy: od kościoła w lewo na główną ulicę; następnie poniżej paczkomatu w prawo, później w lewo w nieasfaltową drogę  i  w lewo w stronę głównej drogi i powrót główną ulicą do kościoła. Plan procesji jest na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Aktualności.  Prosimy, by wszyscy mieszkający na trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzów. Strażaków prosimy o pomoc w  porządku i niesieniu baldachimu.

Abyśmy godnie przeżyli to wydarzenie, kiedy Pan Jezus idzie odwiedzić nasze zagrody prosimy:

–  o przystrojenie domów  obrazami lub symbolami religijnymi

–  o przybycie na procesję dzieci  komunijnych w swoich strojach  i sypanie kwiatów przez  młodsze dzieci podczas procesji;  zabranie feretronów przez przedstawicieli  grup formacyjnych w parafii.

W oktawie Bożego Ciała, zapraszamy osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

¨ w piątek – Os. Mydlarze i Jagódki

¨ w sobotę – Os. Sordyle, Urbanki i Moskwiki

¨ w poniedziałek – Os. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem

¨ we wtorek – Os. Młocki Górne, Potok Kubikowiski

¨ w środę – Os. Młocki Dolne, Szafarze,

¨ w czwartek – Os. Praciaki, Polaki, Potrójna, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00.  W Boże Ciało  oraz w przyszłą niedzielę procesja wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o godz. 14.00.

Na piątek, 9 czerwca, Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2.   We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do modlitwy.

3.   Już dziś informujemy, że tradycyjna pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 16/17 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg. Co do ilości potrzebnych miejsc noclegowych jeszcze nie wiemy, ale od przyszłej niedzieli prosimy zgłaszać gotowość przyjęcia pielgrzymów.

4.  Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej

obdarzy nas swoim pokojem i obfitym błogosławieństwem.