Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024

Pierwsze zdanie Ewangelii wg św. Marka brzmi: Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego (Mk 1,1). Takie ujęcie kładzie akcent na fakt, że Pan Bóg nie jest treścią, ale autorem, podmiotem nauczania; nie jest to już ludzka mowa o Bogu, ale raczej mowa Boga, który przemawia ustami człowieka i językiem zrozumiałym dla ludzi. To On mówi, naucza słowami ludzkimi, zdumiewa, ale mocą nie ludzkiego, lecz Bożego słowa. Ta mowa jest zawsze pewna, której w żaden sposób nie da się podważyć, gdyż ma ona swoje źródło i oparcie w Bogu, przed którym nie ma żadnych tajemnic.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota 9390 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W środę, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

b. W piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 17.00 na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu w budynku szkolnym po Mszy św. wieczornej (ok. godz.18.00), będą wystawione Jasełka przez uczniów szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.

c. W sobotę, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. .

2. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św..

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskie, prosimy Boga o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00; w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i w piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. Z okazji 350 – rocznicy objawień Serca Bożego św. Marii Małgorzacie Alacoque, w naszej parafii będzie w każdy czwartek przed I piątkiem miesiąca, dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 – 20.00. Zapraszamy do adoracji .

5. Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Bardzo dziękujemy Róży Rodziców za Dzieci za przygotowanie w tym roku spotkania opłatkowego dla wszystkich grup działających w naszej parafii.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach, oraz za wszystkie poczęstunki. Również bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Część tych ofiar zostanie przekazanych do kurii na cele diecezjalne (10 %), a część na cele parafialne (20%), wg. ustaleń biskupa ordynariusza. Pieniądze na cele parafialne przeznaczymy, albo na cele duszpasterskie, albo na inwestycje, o których będziemy informować.

8. Przypominamy, że 4 lutego 2024 r. tj. w niedzielę przy kościele św. Jakuba w Rzykach będzie organizowany kiermasz ciast. Jest to akcja charytatywna, z której dochód będzie przeznaczony na zagraniczną operację ratującą wzrok Łukasza. Bardzo prosimy o pomoc w tej kosztownej operacji. Wszystkich chętnych do upieczenia ciast i innych słodkości, prosimy o przyniesienie wypieków 3 lutego do OSP w Rzykach w godz. 10.00 -12.00. Dziękujemy za pomoc w pieczeniu ciast oraz udział w kiermaszu. Wierzymy w Państwa otwarte serca. Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablotce parafialnej.

9. Wszystkich, którzy pragną pomóc w usuwaniu dekoracji bożonarodzeniowej, czyli w rozbieraniu choinek i stajenki betlejemskiej zapraszamy, w piątek, 2 lutego po Mszy św. wieczornej.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego odpoczynku.