Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

W ewangelii na 4 niedzielę Wielkiego Postu słyszymy słowa: A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło; bo złe były ich uczynki (J 3,19) – jakże prawdziwa jest diagnoza ludzkiego serca postawiona przez Jezusa! Świadomość grzechu nie powstaje w wyniku autoanalizy, ale rodzi się wtedy, kiedy dochodzi do obiektywnej konfrontacji czynów ze słowem Boga. Grzech może odbić się jedynie w lustrze słowa Bożego. Na ogół po grzechu pojawiają się  w człowieku wyrzuty sumienia. I przychodzi pokusa ukrycia się przed Bogiem. Ucieczka przed światłem jest rozwiązaniem łatwym, ale nieskutecznym, Czas rekolekcji, który  pomaga nam odkryć prawdę o sobie, jest jedyną drogą rozwiązania wyrzutów sumienia i stania się nowym człowiekiem.

Przeżywamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy. W tym roku nauki głosi Ks. Jerzy Wasyłenko – proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP w Rudkach na Ukrainie. Program rekolekcji został umieszczony w gazetce parafialnej, w gablotce przy kościele i na stronie internetowej parafii.  Zapraszamy    i zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach.

1. Dziś nauki rekolekcyjne do południa podczas każdej Mszy św. według harmonogramu niedzielnego. Po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z nauką. O godz. 16.00  Msza św. z nauką dla młodzieży z klas 7 i 8 SP,      szkół średnich oraz młodzieży studiującej i pracującej.

2. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze co zawsze.  Za tydzień drogę krzyżową poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.45. Zaraz po nowennie Msza św. z nauką.

W tym dniu będzie spowiedź rekolekcyjna.

do południa:  od godz. 8.00 – 9.30 oraz 10.30 – 11.30; po południu:  od godz. 14.30 – 18.00

Starszych i chorych zapraszamy na rekolekcje w środę. Od godz. 14.30 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z obrzędem namaszczenia.

W środę na Mszy o godz. 7.00 i 18.00 zbierana będzie składka na potrzeby rekolekcji.

4. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą      i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

5. Arcybiskup Metropolita Poznański, Stanisław Gądecki apeluje, by w każdej parafii od 16 – 24 marca została odprawiona Nowenna W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ i POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO. W naszej parafii w tygodniu będziemy odmawiać Nowennę po każdej Mszy św. W niedzielę 17 marca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21.00 a po nim modlitwy za Ojczyznę.

6. Po Mszach św. rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Kupując świecę lub baranka pomagamy potrzebującym. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 10 zł.

7. Przypominamy o  tym, że Akcja Katolicka, jak co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w wybranych sklepach: gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach.

8. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

9. Planujemy pielgrzymkę do Gruzji od 25.09. – 02.10.24. Program pielgrzymki zamieszczamy w gazetce parafialnej, na stronie internetowej. Ze względu na rezerwację biletów lotniczych zapisy do 20 marca.

10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech Boże słowo umacnia nas w dobrym.