Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

W czytanym fragmencie z Dziejów Apostolskich, słyszymy o konieczności posłuszeństwa wobec Boga; mówi o tym apostoł Piotr w swoim pierwszym kazaniu wygłoszonym do mieszkańców Jerozolimy. Jego żarliwe i autentyczne świadectwo o Zmartwychwstałym poruszyło słuchaczy. Byli przejęci w sensie pozytywnym – tym, co słyszeli, dlatego stawiają pytania: Cóż mamy czynić, bracia? (Dz 2,37). Odpowiedź jest jednoznaczna: Nawróćcie się i niech każdy ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa (Dz 2,38). Od tego momentu rozpoczyna się bowiem nowa rzeczywistość, po przekroczeniu bramy chrzcielnej prowadzącej do wspólnoty Kościoła, wszystko wygląda inaczej: bezkresne, obfite, Boże pastwisko; bezpieczeństwo      i niczym niezakłócony spokój.

Rozpoczynamy Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Przed kościołem zbierane będą    do puszek ofiary na działalność diecezjalnego radia Anioł Beskidów.

a) w poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe,

b) we wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

c) w środę, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu modlimy się  za Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30 – Msza za Ojczyznę; 17.00 – Msza św.  z nabożeństwem majowym,

d) w czwartek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

e) w sobotę, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

2.  We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych  na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej. W maju Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W  czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Wyjazd na powitanie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki do Łagiewnik w dniu 3 maja we środę o godz. 9.00  z parkingu przy kościele.

6. Z posługą sakramentalną do chorych pojedziemy w piątek, od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku.

7. Rodzice młodzieży bierzmowanej przekazali na cele parafii 2000zł. Dziękujemy za złożony dar pieniężny.

8. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus obdarza nas potrzebnymi łaskami.