Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

Postawa Samarytanki jest dobrze znaną i chętnie stosowaną metodą ucieczki przed spojrzeniem we własne wnętrze. To bardzo modne i szalenie popularne w świecie postmodernistycznym, aby stwarzać pseudo problemy i szukać tematów zastępczych, byleby nie dotknąć istoty i rdzenia prawdziwego problemu. To się przejawia mówieniem półprawdy, a działanie jest zawsze pozbawione koniecznego zaangażowania. Jezus demaskuje jej metodę ucieczki. W dialogu przy studni Samarytanka stopniowo odkrywa prawdę o Jezusie, a dzięki temu także również rozpoznaje swoją życiową sytuację.

1.  Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do  udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W czwartą niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Służba Liturgiczna.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3. W poniedziałek, 13 marca w naszej parafii tzw. Wieczysta Adoracja . W tym dniu  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do 17.00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w adoracji.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św. podczas której będzie poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych. Natomiast młodzież ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do miłosierdzia Bożego.

6. W tą niedzielę i w następne rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 12 zł.

7. Akcja Katolicka jak, co roku przeprowadza zbiórkę żywności w wyznaczonych sklepach, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach. Akcja potrwa do 1 kwietnia.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku będą od  25 – 29 marca, Program rekolekcji podamy za tydzień.

9. 25 marca (sobota) w Bielsku-Białej Hałcnowie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Różańca Rodziców za dzieci. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapraszamy Różaniec Rodziców, ale również Róże Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 7.40 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 20zł od osoby. Zapisy u Małgorzaty Fryś.

10. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego (16 kwietnia). Koszt 40 zł przy pełnym autokarze. Zapisy u zelatorki Doroty Cibor.

11. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. wieczornej.

12. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii.

13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 19 marca, odbędzie się w naszej parafii kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Zosi, chorej na SMA.  Ciasta będą przyjmowane, 18 marca w sobotę, od godz. 9.00 – 12.00 w strażnicy OSP w Rzykach. W imieniu Zosi i jej rodziców bardzo gorąco prosimy o pomoc.

14. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na potrzeby parafii.

15. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli i  Bożej mocy i opieki w duchowej pracy nad sobą.

duchu miłości piętnuje grzech, ale jej samej nie przekreśla. Ona zaś skruszona, przyprowadza innych do Tego, który powiedział jej wszystko. Przed Jezusem nie da się niczego ukryć.