Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

Słowo Boże 3. niedzieli wielkiego postu przypomina, że wszyscy – bez wyjątku – jesteśmy powołani do tego, aby być we współczesnym świecie świadkami ukrzyżowanego Chrystusa.    Bądźmy tymi, którzy swoją codzienność będą kształtowali według przykazań Dekalogu.
A wszystko po to, aby nasze sumienia nie okazały się jeszcze jednym targowiskiem, lecz świątynią Boga; miejscem indywidualnego, dyskretnego i pełnego miłości spotkania z Bogiem.

W zeszłą niedzielę na dzieci Afryki zebraliśmy 2148 zł. Natomiast w Środę Popielcową ofiary zebrane na Ukrainę wyniosły 1670 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

a.  W poniedziałek, 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza;

b.  Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w kościele. W tym dniu pół godziny przed Mszą wieczorną cicha adoracja Najświętszego.

2. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do  udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę z racji rekolekcji   nie będzie drogi krzyżowej.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msza Św. z nauką  dla młodzieży 7 i 8 klas SP oraz szkół średnich o godz.16.00.

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową a następnie Mszę św., podczas której zostaną poświęcone książeczki komunijne dla dzieci klas trzecich. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 9 marca, a zakończą 13 marca w środę. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Jerzy Wasyłenko – proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP w Rudkach na Ukrainie.  Program rekolekcji jest w gazetce parafialnej, w gablotce przy kościele oraz na stronie   internetowej parafii.

6. Dnia 16 marca 2024r. (sobota) organizowany jest wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla róż różańcowych rodziców do Bielska-Białej Hałcnowa – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Szczegóły spotkania na plakacie w gablotce. Koszt wyjazdu 20 zł. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz.7.40. Zapisy u Małgorzaty Fryś.

7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Teatru w Cieszynie  w dniu 18 marca tj. poniedziałek. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele. Koszt 100zł. Zapisy w zakrystii.

8. W tą niedzielę i w następne rozprowadzane będą „paschaliki” i baranki wielkanocne. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 10 zł.

9. Akcja Katolicka jak, co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u  P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć do koszy przy bocznych ołtarzach. Akcja potrwa do 24 marca.

10. Ze względu na toczące się jeszcze rozmowy z biurem pielgrzymkowym, program pielgrzymki do Gruzji planowany na przełomie września i października zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę.

11. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.