Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

Nie zwykle wymowne i pouczające dla nas jest spotkanie Jezusa z Apostołem Tomaszem, którego określamy niewiernym. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy apostołowie mieli trudności z uwierzeniem, że staje przed nimi prawdziwy, żywy Chrystus, który został przecież złożony do grobu. Może to dla nas i lepiej, bo nie możemy ich posądzać, że łatwo poddali się jakiejś tęsknocie za swoim ukrzyżowanym Mistrzem, że sobie to wszystko wymyślili ( a przecież i takie oskarżenia zdarzały się w przeszłości). Jakże pomocne wydaje się być dla nas – w tym kontekście  – owo niedowiarstwo Tomasza, a może raczej szukanie wiary pewnej, silnej; szukanie mocniejszego uzasadnienia dla swojej wiary. Przecież Katechizm uczy nas, że wiara powinna być pewna; że nie można wierzyć ani naiwnie, ani zabobonnie; wiara nie może być infantylna, ale że trzeba dla swej wiary szukać uzasadnienia.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dzisiaj
o godz. 13.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Klimasce o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ok. 15.30 Msza św. Zapraszamy serdecznie
w imieniu rodziny opiekującej się kapliczką.

Również w dniu dzisiejszym, młodzież z klas ósmych, na Mszy św. o godz. 16.30 przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli J.E. Ks. bp Janusz Mastalski. Modlimy się
o dary Ducha św. dla kandydatów, mających przyjąć ten sakrament.

1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. W tym dniu, o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostella i innych miejsc. Prosimy o obowiązkowe przybycie.

2. W piątek, 21 kwietnia, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

4. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

5. Ze względu na liczne uroczystości i składane przy tej okazji ofiary, nie będzie w tym miesiącu składki na cele parafialne.

6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Świętując Dzień Pański pamiętajmy w ciągu tygodnia,

że Miłosierny Pan jest z nami i wzywa,

abyśmy i my byli miłosierni.