Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały przychodzi dzisiaj – tak jak wtedy, tydzień po zmartwychwstaniu, do apostołów zebranych w wieczerniku – by nas obdarzyć darem pokoju, a zarazem umocnić wiarę. Jest to wiara nie tylko w realną obecność Zmartwychwstałego pośród nas, ale także w Jego uzdrawiającą moc. W pierwszych słowach Chrystusa: Pokój wam!, odsłania się zasadnicza perspektywa wiary, która wyzwala z lęku, z obawy przed cierpieniem i strachem wobec faktu śmierci. Wiara w paschalne zwycięstwo Chrystusa dysponuje siłę uzdrawiania, jest źródłem umocnienia, o czym zaświadcza dziś św. Jan: Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat, tym zwycięstwem, które zwycięża świat jest nasza wiara (J 5,4).

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 13.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Klimasce o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ok. 15.30 Msza św. Zapraszamy serdecznie w imieniu rodziny opiekującej się kapliczką.

1. Jutro przypada ( przeniesiona w tym roku z dnia 25 marca)  uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na stoliku pod chórem są położone deklaracje dotyczące      Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich, którzy pragną się modlić przez dziewięć miesięcy    o ocalenie poczętych dzieci a zagrożonych aborcją – prosimy o zabranie takiej deklaracji wypełnienie jej w domu i przyniesienie jutro na Mszę św. o godz. 17.00. Składka przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.

3. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji, którą planujemy od  25.09. – 02.10.24. Przypominamy, że program pielgrzymki jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie swojego udziału w pielgrzymce.

5. Przypominamy o trwających zapisach na wakacyjny wyjazd do Trzęsacza w dniach 29 czerwca do 8 lipca. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Marcina. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie udziału dziecka w wyjeździe kolonijnym.

6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką

Świętując Dzień Pański pamiętajmy,

że Miłosierny Pan jest z nami i wzywa,

abyśmy i my byli miłosierni.