Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu 10.12.2023

wpis w: Ogłoszenia | 0

Prorok Izajasz nawołuje w imieniu Boga nie tylko do pocieszenia ludu, ale nade wszystko także do przemiany życia, do odkrywania dróg prowadzących do spotkania z Bogiem. Podobnie czyni Jan Chrzciciel,  wzywa do ścielenia dróg Panu i prostowania  ścieżek dla Niego. To samo przesłanie słyszymy w słowach św. Piotra, który dodaje nam otuchy i nadziei: Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy – jak niektórzy są przekonani, że Pan zwleka – ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia (2P 3,14). W tych słowach pełnych pociechy, jest mowa o nawróceniu: Bóg chce nas wszystkich doprowadzić do nawrócenia, ale żeby nie było żadnych wątpliwości czy nieporozumień, apostoł dodaje; Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was zastał bez plamy i skazy – w pokoju (2P 3,14).

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  W środę, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

b.  W czwartek, 14 grudnia –  wspomnienie Św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła,

c.  W piątek, 15 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 14.00, spotkanie na nowej plebanii tych wszystkich, którzy pragną wstąpić do Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie, nowe pary małżeńskie na to spotkanie.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00.  Po nowennie Msza św.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o godzinie 18.00 na plebanii.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież  i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w sobotę o godz. 7.30.

6. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę można nabyć pod chórem opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom . Kupując świece pomagamy najuboższym.  Za świece i opłatki dobrowolna ofiara.  Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są, na potrzeby parafialne związane z wynagrodzeniem dla pracujących dla parafii. W tygodniu opłatki i świece można nabyć w zakrystii.

7.  W naszej parafii trwa akcja charytatywna. Do 16 grudnia można zakupić produkty żywnościowe w wybranych sklepach w Rzykach  lub  złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.  Przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można też zostawić dary dla potrzebujących.  Dziękujemy wszystkim za pomoc.

8.  W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Również za tydzień w naszej parafii rozprowadzane będą kalendarze na Nowy Rok, które wydała Parafia św. Macieja w związku z przygotowaniem do koronacji Matki Bożej. Zachęcamy do nabycia. Ofiara za kalendarze dobrowolne.

9. Bardzo dziękujemy górnikom z kopalni Piast za złożoną ofiarę w wysokości 400zł na potrzeby parafii.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dobrego i owocnego przeżywania adwentowego czuwania.